Заказник Ольманські болота в Білорусі зріс на 10 тис. га

Заказник Ольманські болота в Білорусі зріс на 10 тис. га

17 березня 2021 року від Save Polesia https://savepolesia.org/almany-mires-reserve-in-belarus-grows-by-10000-ha/ *Top photo is a Greater Spotted Eagle chick, image credit: APB-Birdlife Belarus.

Рада міністрів Білорусі офіційно оголошує про розширення заказника Ольманські болота площею 10 000 га. Зараз заказник охоплює понад 104 000 га – приблизно розміром з Гонконг. Ольмани є найбільшим в Європі незайманим перехідним болотом, і разом із заповідними територіями через кордон в Україні утворює найбільший комплекс боліт і боліт на континенті. Цей унікальний ландшафт є однією з найкращих форм довгострокового зберігання вуглецю на планеті. Almany захищає важливе середовище проживання для диких тварин, які знаходяться під загрозою зникнення, включаючи великих ссавців, таких як рись, ведмідь, вовки та лосі; один з найрідкісніших співочих птахів Європи, очеретянка; та великого орлана, яким загрожує глобальне зникнення.

Заказник також є частиною басейну річки Прип’ять на Поліссі, відіграючи важливу гідрорегулюючу роль для однієї з останніх диких річок Європи. З забезпеченим кращим захистом її верхів’я, коаліція «Врятуй Полісся» продовжує намагатися врятувати саму річку Прип’ять від пропонованого будівництва водного шляху Е40. Необхідна серйозна зміна річок мала б катастрофічний вплив на все життя на Поліссі.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*