Хто стане новим директором національного парку?

заст директора з науки Карпатського НПП Олександр Киселюк на початку екологічної стежки, яка веде через унікальне болото

Про знову оголошений конкурс на директора Карпатського НПП та ситуацію у парку (оголошення про конкурс на цей парк та ще 8 інших — нижче).

Найважче дискутувати з людьми, які є принципово є твоїми однодумцями. Ось і щодо Карпатського кілька шанованих мною людей мають переконання, що парк недостатньо активно бореться з рейдерством земель та браконьєрськими рубками. Натомість інші і я сам – вважають, що співробітники найстаршого українського НПП працюють з повною віддачею сил.

Так, може результати не надто вражаючі. Але давайте для прикладу згадаємо про свіжий приклад відвойовування урочища Бичок НПП «Голосіївський». При тому, що парк знаходиться у Києві, при тому, що тут була жива підтримка юристів Мінприроди, була надзвичайно потужна робота громадськості, увага центральних ЗМІ – знадобилося три роки і десятки!!! судових засідань щоб відвоювати це урочище у забудовників. У Карпатського (як, втім, й у більшості інших парків) таких ресурсів і підтримки немає…

Щодо рубок, то можу назвати той же Голосіївський, де теж непросто іде боротьба. Або – «Гуцульщину», де потужне лобі депутатів рад різного рівня та працівників Кутського лісгоспу творить що хоче – рубає, захоплює будівлі парку тощо. Хоча парк намагається протистояти  з усіх сил. Ні екоінспекція, ні поліція нічого вдіяти не можуть. Держлісагенство тупо морозиться і ніяк не приструнює своїх працівників з цього лг. Карпатський не мириться з браконьєрами. Я, скажімо, знаю про випадок, як працівник охорони парку три ночі сидів у засідці, щоб упіймати того, хто прийде за зрубаними смереками. Хоча більше, ніч чорні лісоруби парку дошкуляють знов-таки сусіди-лісівники, які серед білого дня рубають на територіях, які «без вилучення» і потім везуть зрубане через територію парку, руйнуючи лісовозами дороги. «Карпатському» і тут потрібна допомога (втім, як й іншим паркам).

скелі Довбуша, Карпатський НПП

Хто краще буде керувати парком у наступні 5 років? Людина, яка пропрацювала у парку усе своє життя і знає усій його проблеми, має авторитет у районі та області чи людина зі сторони? Мабуть, перша. Як зробити, щоб ця робота була результативнішою? Допомогти юридично, допомогти методично, допомогти фінансово. Є сумніви у ефективності роботи? Давайте проведемо публічну зустріч з майбутнім керівником, озвучимо проблеми, поставимо завдання, почуємо відповіді на питання. Конкурс – навіть під відеокамери – це добре, але громадськість туди не допускається, журналісти також. Це знижує довіру до рішення комісії, тому зустріч вживу була би дуже доречною.

А для контролю, для моніторингу роботи, а ще більше – для допомоги, варто створити або громадську раду Карпатського НПП, або раду наглядову, або щось на кшталт «Друзів парку». Яка не тільки буде цікавитися як ідуть справи, а й буде шукати способи допомогти вирішити проблеми, застосовуючи авторитет та досвід членів цієї ради.

Олег Листопад

Я – за Киселюка 🙂

Міністерство екології та природних ресурсів України оголошує конкурс на зайняття посад директорів ПЗФ

9 Серпня 2019, 16:30

Оголошення Кадрові питання Природно-заповідний фонд

Відбудеться перший етап конкурсного відбору на вакантні посади директорів установ ПЗФ, що належать до сфери управління Мінприроди, оголошеного наказом Мінприроди від 18.07.2019 № 261

Конкурсною комісією з проведення конкурсу та призначення на посаду керівників установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України, розглянуто документи, які надійшли від претендентів на відповідність умовам оголошеного конкурсного відбору (наказ Мінприроди від 18.07.2019 № 261) та прийнято рішення про допуск до участі в конкурсі наступних претендентів:

Назва установи

П.І.Б. претендента

Карпатський національний природний парк

КИСЕЛЮК
Олександр Іванович

ЧОРНІЙ
Михайло Степанович

Карпатський біосферний заповідник

РИБАК
Микола Петрович

ІВАНЧУК
Василь Миколайович

Національний природний парк «Кременецькі гори»

ШТОГРИН
Микола Олександрович

Національний природний парк «Дністровський каньйон»

СЛУХАНСЬКИЙ
Микола Якович

Національний природний парк «Вижницький»

ІВАНЧУК
Василь Миколайович

КОЛОТИЛО
Михайло Петрович

ТОВАРНИЦЬКИЙ
Василь Фокович

ЄРЕМА
Роман Іванович

Гетьманський національний природний парк

ЗУБАТОВ
Юрій Михайлович

Національний природний парк «Подільські Товтри»

ОЦИШЕН
Олександр Васильович

ПРОКОПЕЦЬ
Ірина Іванівна

Нобельський національний природний парк

ДІКОВИЦЬКИЙ
Володимир Миколайович

Природний заповідник «Михайлівська цілина»

ДУДЧЕНКО
Григорій Іванович

Місце, час та дата початку проведення конкурсу: м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, о 10 год. 00 хв. 20 серпня 2019 року (тестування).

Засідання Конкурсної комісії, до складу якої включені і представники громадського сектору, буде транслюватися он-лайн  на YouTube Мінприроди.

 

1 комментарий

  1. Я і більшість місцевих жителів переконані що керівником КНПП може і повинна бути людина яка тут виросла,яка любе свої гори і знає їх досконало ,яка стоїть на їх збереженні і всього живого навколо.Людина в якої болить серце за кожну зломану гілку ,за безкультурну поведінку відвідувачів території парку,людина яка віддала понад 30 років наукової роботи в КНПП це є Олександр Киселюк. Хотя ми є всі Українці ,але не треба вибирати і направляти сюди варягів,які йдуть з однією метою збагатитись. І як сказав один філософ : хто не любе свої гори той ніколи не полюбе чужі рівнини. Тільки Олександр Іванович КИСЕЛЮК !

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*