Готуємося до захисту сон-трави

Ця чудова, але через жадібність та дурість людей, вже рідкісна рослина, кілька видів якої росте на території України, зазвичай цвіте у квітні-травні. Тож скоро ми її побачимо. І дай Бог, щоб – у природі, а не в руках торговців.

Сподіваюсь, що і поліція, і Державна екологічна інспекція будуть активно боротися з незаконною торгівлею первоцвітами, друга хвилею якої ось-ось накриє наші міста. Про цю проблему та результати першої хвилі торгівлі ніжними рослинками «Активні Громадяни» писали у матеріалі «Як працює «шафранова» мафія України, поки «реформується» Держекоінспекція». А поради громадянам, як діяти у випадку виявлення торгівлі рідкісними квітами – давали у статті «Як Ви можете врятувати дикі квіти від знищення в Україні».

Нещодавно ми отримали відповідь на наш запит щодо результатів роботи Державної екологічної інспекції  за лютий-березень цього року:

Судячи з вказаних в відповіді цифр, основна робота екоінспекторів була зосереджена там, де безпосередньо ростуть квіти, а не у місцях торгівлі ними. Хоча досвід свідчить, що боротьбою саме з торгівлею теж нехтувати не варто.

Причому, мабуть, інспектори встигали запобігти знищенню рослин, оскільки сума нарахованих збитків насправді невелика. Чому я так думаю? Давайте порахуємо. Пам’ятаючи, що  збитки за одну рослину складають десь 50 гривень, поділимо 461 тисячу збитків із відповіді на наш запит, і отримаємо десь 9200 квіток. У одному букеті зазвичай приблизно 50 квіток. Тобто держекоінспектори усієї України конфіскували трохи більше 180 букетиків. Малувато, якщо чесно. Громадські інспектори лише у Києві і лише за один рейд 8 березня цього року конфіскували 50 букетів.

Тепер подивимося на кількість протоколів, зазначених у відповіді. Їх держінспекторами усієї країни було складено трохи більше 600. Це виходить у середньому десь 30 протоколів на одну область. За два, нагадаю, місяці.

А у 2018 році, коли торгівля була в’ялою через люті морози наприкінці лютого-початку березня того року і квіти не поспішали вигулькувати з-під снігу, державні екоінспектори столиці склали близько 40 протоколів.

Сподіваюсь, що такі не дуже виразні показники викликані лише незавершеним наразі реформуванням ДЕІ, і вже у квітні-травні ми побачимо знову бойовий настрій і хороші результати. А у лютому- березні-2020 – й поготів. Особливо сподіваюсь на активність новоствореного після реорганізації підрозділу, який відповідає за екопорядок у Києві та області – Державну екологічну інспекцію Столичного округу.

Знаю і вірю, що ДЕІ по первоцвіту може працювати краще. А громадськість – завжди підставить плече.

Олег Листопад

Джерело

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*